Úvod > Ptáte se, proč krmit psa masem?

Ptáte se, proč krmit psa masem?

Psi jsou různí. Malí, velcí, mladí, staří, tak či onak chlupatí. Aktivní i peciválové.
Jedno ale mají společné. Jsou to masožravci.


Možná se stále divíte, proč přecházet z tak pohodlného krmení granulemi na jinou stravu. Důvodů je hned několik:

Zdravotní obtíže psa

léčba i prevence dermatologických problémů, alergií a jiných chorob. Imunita je zásadně ovlivňována stabilní funkcí a obsahem střev.

Naprostá kontrola nad složením

obzvlášť pokud dělá pes agility, nebo horskou turistiku, potřebuje dostatek kvalitních živin, které jim dodají sílu a nebudou je zbytečně zatěžovat.

Vyšší stravitelnost

přechod na čerstvou stravu znamená také méně výkalů, což ocení především chovatelé ve městech.

Nezávislost

možnost vymanit se z područí výrobců „prémiových“ krmiv a krmit podle selského rozumu, kdy si sami řídíme, co bude mít náš čtyřnohý přítel v misce a kolik nás to bude stát.

Granule překvapivě nejsou vždy tou nejlevnější volbou. 

Alespoň ne při stejné kvalitě stravy. Pokud tedy nekupujete nejlevnější granule na trhu, byť by se honosily lákavými obaly. Extrudované granule z technologických příčin nemohou obsahovat více než cca 50 % čerstvé suroviny, a to platí pouze v případě nejlepších a nejdražších granulí. Zbytek je vždy doplněn popelovinou či celulózou, které trávicím traktem pouze projdou. Tyto složky jsou potřebné pouze v minimálním množství pro podporu peristaltiky střev. I v případě nejkvalitnějších suchých krmiv pes z minimálně z poloviny hmotnosti nic nezíská. V případě masa je to jiné.

Není to žádná raketová věda.

Nebojte se, že budete muset všechno vážit a přepočítávat. Maso a kosti by měly tvořit minimálně 70 % denní krmné dávky. V divokém prostředí se psovité šelmy dostanou k rostlinné stravě jen přes obsah trávicího traktu ulovené oběti, popř. výjimečným sběrem nebo „pasením“ kvůli zahuštění obsahu trávicího traktu. Proto také doplňujeme psovi misku rýží či jinými obilovinami a trochou zeleniny. Ovoce zařazujeme do stravy spíše výjimečně, např. 1 čajovou lžičku za týden – tedy v dávce, která asi odpovídá obsahu malin či jahod v žaludku uloveného zvířete.

Proč si vybíráte Rex Heritage Club

Lepší imunita

Strava složená primárně z masa předchází mnoha zdravotním obtížím a přirozeně podporuje imunitu psa

Znáte složení

S krmivem Rex Heritage máte naprostou kontrolu nad tím, co pes dostává do misky: maso a vitamíny.

Zdravější trávení

Speciální složení královského masového krmiva Rex Heritage Club podporuje zdravé trávení, zásobuje vašeho psa potřebnými živinami a předchází průjmům.

Pasivní příjem

Můžete na tom jen vydělat. Vy i váš pes. Přidejte se do klubu Rex Heritage.